FANDOM


Wojtas
Wojtas Puczyk
Zawód -sprzedawca kebabów (odc. 9)
-pracownik Media Max (odc. 96)
-Stróż nocny (odc. 143 i 144)
Rodzina -Matka
-Jowita (siostra)
-Córka (tylko we śnie)
-Marianna Sławojka (była narzeczona)
Pojazd -Polonez Szerszeń (do odc. 126)

-Ursus (tylko w Wojtas Szuka Żony)
-Czerwony Golf (odc. 119)
-Czerwone BMW "Bejca" (od odc. 131)

Debiut Odcinek 1
Wojtas (właściwie Wojciech Puczyk) – jeden z trzech głównych bohaterów serialu Blok Ekipa, obok Wala i Spejsona.

Opis postaci Edytuj

Dzieciństwo Edytuj

Wojtas dziecko

Mały Wojtas.

Wojtas w dzieciństwie był najchudszym i najbladszym z całej trójki bohaterów. Już wówczas miał spore przyrodzenie, i nie grzeszył urodą. Dla szpanu, podobnie jak Walo, palił papierosy (mimo, że się krztusił). Można też wywnioskować z jego tonu wypowiedzi, że to w dzieciństwie zaczął darzyć nienawiścią Rudego.

"Dorosłe" życie Edytuj

Aktualnie jest najwyższy i najchudszy z grupy oraz nie należy do osób przystojnych (jego brzydotę zauważa Walo i tirówka). Podobnie jak jego kumple, nie wiadomo ile ma dokładnie lat choć można założyć że pomiędzy 22 a 28 (szczegóły w Ciekawostkach). Posiada prawo jazdy i samochód, tuningowanego Poloneza, który ze względu na barwy nazywany jest Szerszeniem. Niestety przez niefortunny wypadek z udziałem Pana Wiesia, Polonez Wojtasa kończy swój żywot w odcinku 128. Tak jak jego ziomki, jest kibicem Legii Warszawa, mieszka na Grochowie i prowadzi bardzo luźny tryb życia (nie ma stałego zatrudnienia, często kradnie i żyje z dnia na dzień). W czasie gdy Szerszeń należał do Spejsona, musiał być "fighterem", co nie było łatwe aż do czasu zakupu BMW.

Zarobki Wojtasa Edytuj

Wojtas, aby zdobyć pieniądze, ima się różnych czynności. W odcinku 9 pracuje w budce z kebabami, lecz zostaje z niej zwolniony po tym jak jego szef połapał się w jego oszustwach. W odcinku 96 pracuje w supermarkecie Media Max, lecz podczas jego zmiany, Spejson i Walo okradli sklep. Gdy po chwili w supermarkecie włączył się alarm, Wojtas ukradł odkurzacz, a następnie zapewne go zwolniono. Chłopak najczęściej więc zajmuje się kradzieżą, czego przykład można zobaczyć w odcinku 18, w którym to sprzedaje na giełdzie ukradzione przez siebie radia. W odcinku 143 pracuje jako stróż na strzeżonym parkingu, lecz w następnym odcinku zostaje zwolniony z powodu rozbitej szyby jednego z samochodów na parkingu.

Udział w "Wojtas szuka żony" Edytuj

Wojtas wziął udział w teleturnieju Wojtas szuka żony, gdzie z innymi bohaterami walczył o rękę Marianny. Udało mu się go wygrać po ciężkich zmaganiach z pozostałymi uczestnikami. W nagrodę miał poślubić Mariannę lecz uciekł sprzed ołtarza po tym jak kumple powiedzieli mu o ciąży dziewczyny.

Ciekawostki Edytuj

  • W "Wojtas szuka żony" jest wspomniane że ma najdłuższego choć nie najgrubszego penisa na Grochowie.
  • Prawdopodobny wiek Wojtasa (i jego ziomeczków) oscyluje się pomiędzy 22 a 28. W odcinku 38 Walo wspomina jak piętnaście lat temu wysmarowali kupą rower Rudego. Byli wtedy w szkole podstawowej (niewiadomo w której klasie) więc wtedy musieli mieć pomiędzy 7-13 lat.
  • Uwierzył szefowi Wala, że ten sprowadził Poloneza z Niemiec.
  • Oglądając film pornograficzny "King Kong i licealistki" wkręcił się w fabułę.
  • W 104 odcinku "Kapitana Bomby" pojawia się kosmita, ubrany identycznie jak Wojtas.
  • W odcinku 93 ujawnił, że zamontował kamerki pod prysznicem, żeby monitorować siostrę (sam nigdy nie przełamał się, aby obejrzeć nagrania).

Galeria Edytuj